Top

MULTIFIRE ®

multifire - MULTIFIRE ®

MULTIFIRE brülör, çoğu gaz ve hafif yağda ateşleme yapabilen, nozul karıştırmalı çift yakıtlı bir brülördür.
Hava / yakıt karıştırma tasarımı, brülörün tüm çalışma aralığı boyunca orantılı veya fazla hava ile çalıştırılmasına izin verir.
İkili yakıt kapasitesi, MULTIFIRE brülörlerinin gaz veya yağ ile ateşlendiğini, ancak her iki yakıtın aynı anda ateşlenmediğini gösterir.
Yanma havası, brülör gövdesine girer ve brülör nozulunun yüzeyindeki işlenmiş hava deliği deliklerinden brülör bloğuna doğru döndürülür.
Gaz ateşlemesinde, gaz brülör gövdesine girer ve gaz nozulunun içinden aşağı doğru hareket eder. Gaz meme yüzeyinden geçerken, yanma havası ile iyice karıştığı refrakter blok tüneline döndürülür.
Yağ ateşlendiğinde, yağ, yağ süzgecinden yağ borusu / meme ucuna getirilir. Püskürtme havası, gaz ateşleme seçeneği için gaz sağlayan aynı açıklıktan brülör gövdesine girer. Püskürtme havası, yağ borusu / nozul ucunun yüzeyindeki sıvı yağ akımına saldırır.
Hem gaz ateşleme hem de petrol ateşleme seçeneklerinde, kıvılcım ateşlemeli bir gaz pilotu, nozul yüzeyinden çıkan yakıt / hava karışımlarını kesişmek ve ateşlemek için refrakter blokta kendi pilot tüneli boyunca sabit bir pilot alevi sağlar.
Hem gaz pilotunu hem de ana alevi izlemek için tek bir UV tarayıcı öngörülmüştür. Sadece gazla ateşleme için bir alev çubuğu da mevcuttur.

  • Yanma işlemi ihtiyaçlarınızın özel taleplerini karşılamak için orantılı veya fazla hava ile çalışır.
  • Çoğu temiz, düşük basınçlı gazlı yakıtları veya hafif yağı yakar.
  • Daha yüksek kapasiteli ağır yağlı versiyonu mevcuttur. Yağ için benzersiz düşük basınçlı atomizasyon, basınçlı hava gerektirmez.
  • Maksimum çalışma esnekliği için yüksek kısma.
  • 7 farklı boyut ve 200kW ile 6.820kW arasında değişen maksimum kapasite ile maksimum uygulama esnekliği
  • Önceden ısıtılmış yanma havasının kullanımıyla mümkün olan daha düşük yakıt tüketimi (425C’ye kadar)
  • 1650 C’ye kadar fırınlar için alternatif refrakter blok malzemeler