Top

SMARTLINK CV Elektronik Valfler

Akıllı Valf Aktüatör Tertibatı, endüstriyel akış kontrol uygulamaları için sağlam, anahtar teslimi bir çözümdür. Küçük bir alanda yüksek derecede hassasiyet, tekrarlanabilirlik ve devreye alma esnekliğine sahiptir. Ek olarak, SMARTLINK® valf akış özelliklerinin yerinde kolay özelleştirilmesini sağlar. Bu özellik, onu yanma kontrol uygulamalarında paralel valf konumlandırma sistemleri için ideal bir çözüm haline getirir.

SMARTLINK® tertibatı iki bileşen içerir:
1) bir vanaya doğrudan akuple bir Vana Aktüatörü

2) Valf Çalıştırıcı ile kullanıcının proses kontrolörü, PLC veya DCS arasında bir Kontrol Arayüzü ünitesi.

Özetle, Valf Çalıştırıcısı endüstriyel olarak derecelendirilmiş, fabrikada kalibre edilmiş bir gruptur. Entegre, uzun ömürlü konum geri bildirimine sahip ağır hizmet tipi bir planet dişli kafasına sahiptir. Ayrıca sürekli çalışma, yüksek hassasiyetli valf kontrolü için bir kademeli motor içerir.

Valf Aktüatörü, elektriksel olarak gürültülü ortamlarda güvenilir çalışma sağlamak için dijital bir konum iletişim arayüzü içeren dört telli bir kablo üzerinden 24VDC ile çalıştırılır. Kontrol Arayüzü, kullanıcının proses kontrolörünü Valf Aktüatörüne “bağlayan” DIN rayına monte edilmiş bir elektronik cihazdır. Birkaç ön panele monte anahtar ve ışık, alarmların görüntülenmesi, basit valf yapılandırması ve valf karakterizasyonu sağlar.

Kontrol Arayüzü şunları sağlar:

hassas, 4-20mA pozisyon geri besleme sinyali
alarm ve kontrol durumunun gösterilmesi için birkaç röle sürücü çıkışı
vanayı maksimum ve minimum pozisyonlarına kumanda etmek için dijital girişler.
Ünite 24VDC besleme ve çıkış arayüz röleleri ile birlikte bir kontrol paneline monte edilir.