Top

UNI-RAD® Radyant Tip Yakıcılar

MAXON’un UNI-RAD® Radyant Tüplü Brülörü, radyant borulu fırınlarda ısı transferini en üst düzeye çıkaran son derece kararlı ve parlak bir alev üretir. Alev tutuşması, kırılgan porselen ateşleyiciler olmadan her seferinde tutuşmayı sağlayan patentli bir sürekli kıvılcım sistemi ile sağlanır. Bu patentli ateşleme sistemi, UNI-RAD®’ın daha az fırın sahip olma masrafı için daha uzun tüp ömürleri üreten radyant tüpleri ateşlemesini sağlar. Yakıt tüketiminizi ve işletme giderlerinizi azaltmak için 1200 ° F’ye (650 ° C) kadar önceden ısıtılmış yanma havasıyla çalışma seçenekleri mevcuttur.

  • Plazma Tipi Ateşleme: Çoğu kıvılcım ateşlemeli brülörün aksine, UNI-RAD Brülör, yüksek enerjili ateşleme sağlamak için az miktarda yanma gazı ile zenginleştirilmiş bir iyonize hava bölgesi sağlar.
  • Halka şeklindeki Ateşleme Elektrotları: UNI-RAD Brülörü geleneksel bir buji kullanmaz; bunun yerine birincil hava ve gaz giriş boruları ateşleme kıvılcımı için elektrik yolunu sağlar. Bu tasarım özelliği, uzun ömür ve pozitif brülör ateşlemesi için birçok kez elektrot alanı sağlar.
  • Ayarlanabilir Alev Uzunluğu: Yanma havasını tutuşturma havası oranlarına değiştirerek alev uzunluğu özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir. Bu basit ayarlama, brülörün çok çeşitli ateşleme hızları ve önceden ısıtılmış hava sıcaklıkları üzerinde optimum tüp sıcaklığı homojenliği elde etmesini sağlar.
  • Geniş Giriş Aralığı: UNIRAD Brülörün benzersiz tasarımı, çok çeşitli yakıt gazı girişleri üzerinde çalışmasına izin verir. Stabilite korunur ve alev uzunluğu, 80.000 Btu / saat girişinden 700.000 Btu / saate kadar değişen ateşleme hızlarıyla kontrol edilebilir.
  • Anlık Ateşleme: Brülörün sürekli plazma kıvılcımı, brülörün bir Oransal, İntegral, Türev (PID) Kontrol Döngüsünden Süre Ayarlama Tipi (DAT) çıktısından çalışmasına imkan veren anlık ateşleme sağlar.
  • Lütfen UNIRAD Brülöründe sürekli kıvılcım oluşmasının zorunlu olmadığını unutmayın; aralıklı kıvılcım birkaç uygulamada test edilmiştir. Uygun valf kullanılarak kontrol edildiğinde, tek noktalı tüp sıcaklık değişimleri artı veya eksi 4 ° F (2,2 ° C) kadar düşük olabilir. Ayrıntılar için Maxon ile iletişime geçin.
  • Alev Denetimi: UNI-RAD Burner, IR veya UV tarayıcı alev denetleme ekipmanı ile birlikte kullanılabilir. Ayrıntılar için Maxon ile iletişime geçin.
  • Süper Zorunlu Soğutma: Hızlı soğutma gerektiren uygulamalarda, UNI-RAD Brülör, geleneksel radyant tüpler kullanılarak yüksek oranlarda ısı giderimi sağlamak için ikincil soğutma manifoldları ile birlikte kullanılmıştır. UNI-RAD Brülör, 10 PSIG (0,7 bar) üzerindeki radyant tüp basıncını koruyabilir.
  • Radyant Tüp Tipleri: UNI-RAD Sistemi, müşteri tarafından sağlanan basınçlı tüplerde, negatif basınçlı tüplerde ve elektrikli radyant tüplerde kullanım için uygundur.